Wi - Fi :: hacked,,,


Wi - Fi je realitou. Snažím se pomoci některým z vás, kteří nechtějí platit za připojení na internet velké sumy. Přináším vám návod, jak ukrást Wi - Fi připojení s jedním z možných řešení Wi-Fi sítě a to v OS Windows. Tento návod platí jen při podobném řešení Wi - Fi sítě, tedy nešifrované a bez hesla za použití MAC filtru s ručně přidělenou IP adresou.

Wi - Fi :: Hacked,,,

 

:: :: :: Software

Budeme potřebovat programy: Ethereal (v10), sMAC v1.1 (u profesionálů být nemusí) a software dodávaný k vaší kartě (tedy software na připojování).

:: :: :: Ještě než začneme

Hned pro začátek, než se připojíme si změníme MAC adresu, aby nebyla stejná jako je uvedena na kartě. Změníme ji (například jen tři místa od konce). Pak otevřeme složku síťová připojení a zapneme vlastnosti. V položkách najdeme :: Protokol sítě TCP/IP a zmačkneme na button vlastnosti. Nyní jsme na kartě obecné, kde musíme zkontrolovat zda-li máme zaškrtnutou možnost :: Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky.Potvrdíme. Nyní bych ještě doporučoval změnit si nastavení jména našeho počítače > klikneme na vlastnosti :: Tento počítač v kontextovém menu. Tam změníme jméno počítače, pracovní skupiny a vše co by nás mohlo nějakým způsobem zkompromitovat (prozradit). Budeme muset restartovat počítač.

:: :: :: Rovnou na věc

Připojíme se na AP, v našem případě spojení není šifrované. Jsme připojeni vidíme sílu signálu. Podíváme se na kartu :: Podpora. Zde vidíme zda-li nám DHCP server přidělil IP adresu a zda-li máme IP na :: Výchozí bránu. V našem případě :: Výchozí brána, chybí. Tento krok je od poskytovatele Wi - Fi spojení krokem logickým proti hackerům a nežádoucím přístupům. Nyní přichází na řadu program Ethereal. Pokud s tímto programem pracujete poprvé, můžete počkat na další článek o tomto programu.

Zapneme Ethereal pak zapneme sniffer pro naší Wi - Fi kartu. Program začne sniffovat a nyní začíná naše zdlouhavé hledání. A co, že to vlastně hledáme? Když nám DHCP server přidělí IP a ne :: Výchozí bránu je jasné, že i po dlouhých pokusech se nepřipojíme bez :: Výchozí brány a pravděpodobně jde o to, že poskytovatel má zapnutý MAC filter (databáze MAC adres bezdrátových karet, které se připojují na AP). Začíná naše hledání. Zde jsem připravil screen z úspěšného sniffu. (Z důvodů anonymity byly odstraněny některé údaje).

Na screenu vidíme označenou MAC adresu a IP uživatele Wi-Fi, který bez problémů surfuje. Hezký pohled :). Z dalších paketů vyčteme, kde je naše již zmíněná :: Výchozí bráná a port kterým je k ní uživatel připojen (jedná se o IP adresu - obvykle končí na číslo 1 na dané sféře IP tzn. např. máme-li uživatele na IP adrese 192.168.45.12 naše brána nejspíše bude na adrese 192.168.45.1. Nebo poslední dvě čísla budou 1, to je různé). My jsme z našeho snifu vyčetli číslo brány. Co nyní tedy máme? Máme MAC adresu uživatele, IP adresu uživatele, výchozí bránu. Nyní však ještě chceme zjistit odchozí DNS server. Tuto informaci jsme také nalezli ve sniffu. Nyní máme dostačující informace pro předstírání jiné osoby.

Přejdeme do nastavení protokolu TCP/IP. Zaškrtneme ruční nastavení a nastavíme údaje, které jsme vyčetli ze sniffu. Potvrdíme OK. Nyní musíme ještě prostřednictvím programu sMAC změnit MAC adresu, kterou má daný uživatel, kterou jsme našli společně s IP adresou uživatele. Na screenu začíná 00:30:4f, atd... Dáme up-date MAC adresy. Pozor, je třeba aktualizovat Wi-Fi kartu (u pcmcia karty stačí vyndat a zandat). Nyní dáme refresh v programu sMAC a přesvědčíme se zda-li je adresa aktivní a dobře nastavena.

:: :: :: Nastavení Internet Exploreru

Protože jsme dospěli k situaci kdy předstíráme daného uživatele, kterého jsme si vyhlídli ve sniffu je třeba ještě nastavit IE v Windows. V nastavení IE najdeme Možnosti internetu. Přejdeme na kartu možnosti, zaškrtneme nikdy nevytáčet připojení a klikneme na nastavení místní sítě. Zaškrtneme jen proxy server, zadáme adresu :: Výchozí brány a najitý port. Mnohokrát se mi stalo, že s absencí portu internet nešel. Což je mnohdy logické. Nyní potvrdíme nastavení.

Dalším krokem je připojení na AP s IP adresou, předstíranou MAC adresou. V našem případě po zapnutí IE vše bez problémů funguje.

:: :: :: Nevýhody

Když se připojíte ve stejnou dobu jako původní uživatel v logu pak poskytovatel uvidí duplikovanou MAC adresu a začne se o vás blíže zajímat, protože se s normálním platícím zákazníkem domluví. Navíc pokud jste připojen sám v menším městě nebo z místa ve městě kde surfujete jen vy s pomocí Kismetu + GPS vás je schopný lokalizovat.

:: :: :: Řešení

Jestliže je vás připojeno více z jednoho místa, jste z obliga (nezaručuji). Jste-li v autě, jste bez problémů - odjedete. :). Moje asi nejoblíbenější činnost :). Duplikaci se můžete vyhnout pomocí programu Ethereal kdy však musíte sledovat zda-li se váš originál náhodou nezkouší připojovat. Kdyby došlo k duplikaci, odpojte se a ve sniffu najděte jiného uživatele s jinou MAC. Je dobré jich mít tak 6 - 7. Nyní už hledáte jen IP s MAC adresamy. Vše ostatní máte...

:: :: :: Jiné řešení

V případě, že neumíte v Etherealu a nechce se vám hledat vše a máte nadání na sociální inženýrství, zavolejte poskytovateli, že máte zájem o připojení k internetu a jestli by šlo aby vám to na den pustil testovaně. Když ano, dá vám údaje k připojení. Tzn.: Výchozí bránu, IP, DNS. Naopak od vás pravděpodobně bude chtít jméno, adresu, telefonní číslo, MAC adresu. Doporučuji udat jiné informace a tel. číslo na mobil. MAC adresu jinou než vaší původní. Večer mu pak napište výmluvu a ať smaže to co vám vytvořil. Máte možnost stáhnout data zadarmo, ale hlavně,,, sniffnete si ostatní uživatele tzn. jejich IP a MAC. To je teď jediné co potřebujete :).

:: :: :: Závěrem

Můj článek popisuje jen jednu z možností jak jsou Wi-Fi sítě stavěné. Můžete narazit na heslování, šífrování a jiné problémy. Navíc když jste v autě nemusíte chytit signál protože nemusí být street access. Doufám, že jsem zde na nic nezapomněl. Přeji mnoho úspěšných hacků.

 

:o)



Ethereal & sMAC :: společníky,,,


Spojil jsem článek, který popisuje základní práce dvou programů, které si nejsou podobné, ale slouží na jeden účel. Předstírat a zjišťovat...

Ethereal & sMAC :: společníky,,,

:: :: :: Úvodem

V tomto článku popíši jen základní kroky pro dobrý sniff v programu Ethereal. Program sMAC je programem velmi jednoduchým, ale pro ty z vás, kteří s ním nepracovali je zde také zmínka. Upozorňuji, že program sMAC není důležitý protože MAC adresa síťové karty se dá změnít v systému.

:: :: :: Ethereal

Jedná se o program, který je nejspíše nejlepší ve své třídě. Jedná se o sniffer. Původně byl dělaný pro Linux. Nyní je i pro Windows. Jako každý sniffer i tento odchytává pakety. Má poměrně mnoho funkcí. Ale tu, kterou asi oceníte nejvíce je ta, že sniffer umí spojovat pakety určitých protokolů. Sniffer můžete použít na Wi - Fi nebo na LAN sítě. Ke stažení je v sekci download na hackchatu ve verzi 10.

Zapneme Ethereal a vidíme jeho engine. Klikneme na tlačítko na obrázku označené jako "Nový sniff". Otevře se nám Ethereal Capture Options. V tomto okně nastavíme z jakého zařízení chceme snifovat, dále zaškrtneme v Display options :: Update list of packets in real time - to znamená, že se v průběhu sniffování budou průbězně zobrazovat chycené pakety. Když toto tlačítko nezaškrtneme, bude sniffer snifovat, ale my uvidíme jen form na kterém nám bude Ethereal zobrazovat kolik má nasnifováno paketů a až po kliknutí na tlačítko stop je zobrazí. To my nechceme. Dále zaškrtneme :: Automatic scroling in live capture. Tato funkce nám bude sjíždět a ukazovat vždy poslední nasnifovaný paket. Poslední věcí, kterou uděláme na formu Ethereal Capture Options je, že zaškrtneme: Enable network name resolution. Díky této funkci uvidíme ve snifu jména. Klikneme na OK a začíná snifování.

 

Dejme tomu, že máme nasnifováno či tento krok děláme právě při snifu. Na dalším obrázku vidíte jak vypadá Ethereal při snifování či po sniffování. Funkce :: Follow TCP Stream je právě ta funkce, která umí spojovat pakety. Když budete spojovat nezoufejte, že se vám najednou místo vaších 100 000 paketů najednou po spojení zobrazilo jen 6. Klikněte dole vedle filtru na reset a jsou zpět. Nebo to lze udělat tlačítkem v okně na TCP stream. Stačí tam kliknout na tlačítko :: Filter out this stream. Informace o MAC adresách a IP adresách hledejte v :: Informace o paketu.

 

 

Tímto jste zvládli svůj první sniff. Musím vás upozornit, pokud nebudete moci přijít na heslo ze zmíněného paketu, může to být kódováním s názvem base64. Dekodéry jsem zatím našel jen pro Linux. Přeji hodně úspěšných snifů a hlavně, budete potřebovat trpělivost pokud jste začátečník.

 

:: :: :: sMAC

Jak již jsem napsal, sMAC není nutný program. MAC adresa lze změnit i v systému. Ale pro začátečníky je to prostě nástroj :). Upozorňuji, že sMAC lze spustit na Win2k či XP. Ke stažení je na přání v sekci download na hackchatu. Zde je takový malý popis.

Vyberte zařízení u kterého chcete změnit MAC adresu. Poté se zobrazí vaše aktivní adresa. Do polí zadejte vaší novou MAC adresu. Pak zmačkněte na :: Update MAC. Doporučuji vyndat a zandat kartu či vypnout a zapnout počítač. Pak se přesvědčte zda-li byla MAC adresa změněna.

 

:: :: :: Závěrem

Tento článek slouží pro začátečníky. Pro zkušené je zbytečný... Doufám, že těm méně zkušeným poslouží tak jak má.

 

:o)

 

:: :: :: Download

Anténa popis výroby jednoduché TRELL
Software MiniStumbler
Popis MiniStumbler
Software NetStumbler
Popis NetStumbler
Software WIN AirSnort
Software WIN WLANexpert
Software WIN IP-scan
Text Tovární nastavení SSID
PDF Jak využít výše zmíněné programky

:: :: :: Links

WEB Monitoring sítě
WEB Antény ... 2.4GHz